Žalia žinutė

Žalia žinutė

Tavo tvaresnio gyvenimo įkvėpėjai, kuriantys daugkartinius maišelius iš antrinių žaliavų. Norime įkvėpti žmones gyventi darniau su aplinka ir kviečiame tapti šio gražaus virsmo dalimi!

Muilo virtuvė

Muilo virtuvė

Natūralūs rankų darbo muilai, iš augalinių aliejų ir kitos priemonės voniai. Kuriu draugiškus aplinkai ir žmogui muilus, stengdamasi tausoti aplinką ir puoselėdama tvaraus ir atsakingo vartojimo idėjas.

Jaunųjų Žaliųjų Organizacija

Jaunųjų Žaliųjų Organizacija

Nevyriausybinė ir pelno nesiekianti jaunimo organizacija, kurios pagrindiniai tikslai yra skleisti žaliąsias, humaniškumo bei pilietiškumo idėjas visuomenėje. Jei tau primtinos mūsų idėjos, kviečiame prisijungti!

EcoNatura

EcoNatura

Esame ekologiško ir natūralaus maisto, higienos ir buities prekių parduotuvė. Džiaugiamės galėdami rinkai pasiūlyti biologiškai suyrančius dantų šepetėlius, bambuko puodelius, vegan šampūnus be palmių riebalų ir dar daugiau.

Gyvenu Žaliai

Gyvenu Žaliai

Aplinkai draugiško gyvenimo būdo ir ekologiško verslo skatinimas. Tikslas - sąmoninga visuomenė, o priemonės: darnus bendradarbiavimas, eko konsultacijos, informacijos sklaida, eko rinkodara ir renginiai (konferencijos, seminarai, mugės, verslo susitikimai, turai), eko produktai. 

Home of neutrals

Home of neutrals

Namai, kuriuose tvarumas – pagrindinis stiliaus prieskonis, o estetika sutinka sąmoningą vartojimą. Užsuk: idėjos ir daiktai gyvenimui be plastiko.

MB Skaitmeninės tekstilės namai

MB Skaitmeninės tekstilės namai

Mūsų tekstilės namuose rasi skaitmeninę spaudą ant natūralios tekstilės - draugišką aplinkai ir žmogui technologiją, inovatyvias ir ekologiškas medžiagas, autentiškus raštus, laisvę kurti bei išreikšti save. Be to, mums rūpi aplinka. Taškas.

CupCup

CupCup

Tai alternatyva vienkartiniams gėrimų puodeliams - daugkartinių puodelių sistemų diegimas įvairioms vietoms. CupCup misija - kurti visuomenę be atliekų diegiant tvarius daugkartinio naudojimo sprendimus.

Rustė

Rustė

Užsiimu antriniu siūlų panaudojimu – neriu/mezgu iš ardytų, užsigulėjusių siūlų arba jų likučių. Tikslas - neišmesti, o suteikti antrą gyvenimą. Visi mano darbai yra vienetiniai. Labiausiai mėgstu nerti kvadratėlius bei purias gėlytes ir iš jų kurti pledus, rūbus, rankines ir pan..

Two Fingers Goods

Two Fingers Goods

Tai miško dovanų parduotuvėlė. Gaminame medinius žiedus ir lemputes iš kokosų. Dirbiniai pagaminti iš atliekų. Mes esam tvarūs ir mums rūpi.

Grąžinti verta

Grąžinti verta

Puslapis, skirtas informuoti ir diskutuoti apie vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemą.

No plastic world

No plastic world

No plastic world™ apjungia sveikatai ir gamtai draugiškus sprendimus kiekvienai dienai: bambukinio dantų šepetėlio prenumerata; 100% natūralus dezodorantas; dantų pastos tabletės; hermetiškas daugkartinio naudojimo neplastikinis maišelis Stasher.


Denim Diaries

Denim Diaries

Tai iššūkis atskleisti naujus visiems gerai pažįstamo džinso veidus, grąžinus jį naujam gyvenimui. O kada baigiasi pirmasis? Kai audinių pardavėjams tampa nebereikalingi audinių pavyzdžiai, siuvėjams - audinių likučiai, džinsų pardavėjams - neparduoti gaminiai, o nešiotojams - jų drabužiai. Visa tai mums - žaliava tvaresnei kūrybai ir gamybai. 

Mumis Handmade

Mumis Handmade

Tai tinklaraštis apie audinių perdirbimą ir siuvimą. Šalia įdėjų apie tvarų gyvenimą, įkūrėja Rūta gamina kostiumus vaikams ir suaugusiems.  Čia rasite daug siuvimo pamokų, kurių metu buvo naudojami nebereikalingi audiniai bei drabužiai. Rūta tiki, kad vienas žmogus gali pakeisti daug ir savo pavyzdžiu bando įkvėpti kitus.

La Pepa Blog

La Pepa Blog

Apie tai, kaip vartoti mažiau, mylėti daugiau, keliauti lengviau ir gyventi gražiau.

NULIS

NULIS

Gamtai draugiškam ir sąmoningam pirkimui.

Kind Elements

Kind Elements

Geri dalykai tavo tvariam ir stilingam gyvenimo būdui. Mūsų prioritetai: pagaminta iš perdirbtų atliekų, etiška, tvaru, natūralu ir kokybiška.

Urban Earth Lovers

Urban Earth Lovers

Mes esame Miglė ir Laura, gyvename aplinkai draugišką minimalistinį miesto gyvenimą ir padedame kitiems daryti tą patį. Įkūrėme Urban Earth Lovers parduotuvę, kurioje rasi mūsų kruopščiai atrinktus ekologiškus produktus namams ir keliaujant mieste.

Beatvile

Beatvile

Tai ekologiški, stilingi, rankų darbo aksesuarai ir priemonės, kurios suteikia žmonėms galimybę sintetines medžiagas pakeisti natūraliomis taip prisidedant prie gamtos saugojimo. Kovokime su gamtos tarša patogiai ir stilingai!

Kūrybos kampas 360

Kūrybos kampas 360

Socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Vykdome edukacinę veiklą organizuodami kūrybinius renginius ir užsiėmimus.

Žiedė

Žiedė

Tai natūrali, vaistinėje pagaminta kosmetika, kuri naudoja daugkartinę stiklinę tarą.  Visi panaudoti ir į vaistinę grąžinti "ŽIEDĖ" indeliai, praėję apdorojimo procedūrą, yra panaudojami dar kartą.

Nula

Nula

Idėjos ir priemonės gyvenimui be plastiko ♡

Atiduotuvės

Atiduotuvės

Atiduotuvės - tai vieta, kur žmonės atiduoda ir dalinasi savo daiktais. Mažiau vartodami ir tausodami tai, ką turime, prisidėsime prie aplinkos tausojimo. Rask atiduotuvę savo mieste! (nuoroda veda į Vilniaus atiduotuvę)

Insectum

Insectum

Maisto atliekų grąžinimas į mitybos grandinę pasitelkiant vabzdžius. Esame jaunas atliekų tvarkymo ekspertų startuolis, kurio tikslas padaryti mitybos grandinę tvaresnę.

Lietuvos švariųjų technologijų klasteris

Lietuvos švariųjų technologijų klasteris

Siekiame didinti švariųjų technologijų sektoriuje veikiančių įmonių sukuriamą vertę nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, skatinti bendradarbiavimą mokslinių tyrimų vykdyme ir inovacijų plėtroje, kompetencijų ugdymą, narių tarptautiškumą.

Alpana Unpacked

Alpana Unpacked

Pirmoji ekologiško ir natūralaus maisto krautuvėlė be pakuotės, veikianti Vilniuje. Čia beveik visi įmanomi produktai yra sveriami į Jūsų atsineštą tarą!

Obsessed. With. Waste

Obsessed. With. Waste

Rašau apie atliekas ir šiukšles. Aiškiai ir suprantamai. Nuomonė, įžvalgos ir būtinieji pokyčiai. Praktikoje diegiu beatliekinę gamybą ir žiediškumo principus, padedu ofisams tapti žiediniais. Esu inžinierė /aplinkosaugininkė / atliekų vadybininkė ir VU GMC / GTC doktorantė.

Žalioji strategija verslui

Žalioji strategija verslui

Tai regioninių konferencijų ciklas, kuriose susitinka ekonomikos ekspertai, žaliosios politikos atstovai bei socialiai atsakingo verslo specialistai ir drauge ieško geriausių sprendimų, kaip užtikrinti valstybės ar konkrečių regionų ekonominį augimą ir konkurencingą ateitį.

Kudė Tudė

Kudė Tudė

Tai žinutė visiems apie mūsų pačių aplinką. Apie mus vartojančius ir nepagalvojančius. Inovatyviai žvelgiame į seną daiktą: atnaujiname, perdirbame, projektuojame ir gaminame baldus bei kitus objektus iš antrinių žaliavų. Jei turi seną baldą - skambink mums!

Atliekos. lt

Atliekos. lt

Daugelį mūsų buityje susidarančių atliekų galima perdirbti, todėl labai svarbu jomis tinkamai pasirūpinti iš anksto ir perduoti atliekų tvarkytojams. Visa informacija Lietuvos gyventojams ir įmonėms apie atliekas, jų pridavimo galimybes ir tvarkymą.

Kosmėjos dirbtuvės

Kosmėjos dirbtuvės

Savo pavyzdžiu mėginame parodyti, kad įmanoma auginti vaikus neauginant atliekų kalno. Siūlome šiuolaikinę ir patogią alternatyvą vienkartinėms sauskelnėms - atprastukes, kurios yra draugiškos mamai, tėčiui, jų mažyliui ir mūsų visų Žemei.

Sneaker Spot

Sneaker Spot

Kūrybinės dirbtuvės, įsikūrusios Vilniaus stoties rajone, kuriose viskas sukasi apie kedus. Tai yra internetinis tinklaraštis apie kedus, stiliaus ir aprangos patarimai, vakarėliai ir renginiai kedų tema ir kedų bei kitos avalynės restauravimas.

LESS TABLE

LESS TABLE

Kūrybinės dizaino studijos veikla plačiai susijusi su maistu, pojūčiais ir vertybėmis. Pagarba paprastumui, gamtai siejama su nuoširdžių emocijų troškimu. Kuriamos istorijos ir potyriai: maisto instaliacijos, renginiai, produktai, dovanos.

Medeinos.lt

Medeinos.lt

Rankų darbo viešbučiai vabzdžiams, augalais dažyti maišeliai bei žolinukai, sukurti iš gamtos gėrybių ir draugiški aplinkai.

A&M muilai

A&M muilai

Mūsų užduotis - tausoti aplinką ir gyventi sveikai. Rankų darbo šampūnai ir kondicionieriai gaminami tik iš natūralių žaliavų. Kuriame dėl gamtos ir kartu su gamta!

Vinted

Vinted

Esame pasiryžę įrodyti, kad naudotos prekės gali būti tokios pat geros kaip ir naujos. Parduok drabužius, kurių jau nebenešioji. Įsigyk tai, ko nerasi parduotuvėse. Vinted atviras visiems, kas mano, jog drabužiai nusipelno tarnauti ilgai.

Nimfė

Nimfė

Natūrali kosmetika ir muilas, kieta kosmetika.

Rupki

Rupki

RUPKI - mados ir tvaraus vartojimo vaistas. Kurkime geresnį rytojų sau ir kitam transformuodami mados industriją į etiškesnę, skaidresnę ir tvaresnę. Drauge verskime nemylėtą mylimu.

TexTale

TexTale

Socialinio verslo iniciatyva kviečia tęsti tekstilės istorijas: siekiama sukurti tvarią dėvėtos tekstilės surinkimo, panaudojimo ir perdirbimo grandinę. Atsakingi bendraminčiai laukiami TEXTALE studijoje, T. Ševčenkos g. 16i Vilniuje. 

Upcycled by LT

Upcycled by LT

Tai lėtosios mados iniciatyva Lietuvoje, skatinanti tvarią ir atsakingą gamybą, vartojimą bei sąžiningą prekybą. Vieningas iniciatyvos žmonių požiūris į dizainą, kuria naujas vertes ir prikelia antram gyvenimui.

Trash Less

Trash Less

Noriu, kad žmonės suprastų besaikio vartotojiškumo įtaką mūsų aplinkai ir sau patiems. Trashh_less paskyroje aš dalinuosi lengvais pokyčiais, kuriuos kiekvienas iš mūsų galime pritaikyti savo kasdienybėje, kad gyventumėme taikiai su gamta.

Pupuliai

Pupuliai

Greitai paruošiami šaldyti pupų ir daržovių kukuliai, pagaminti tik iš augalinių produktų ir pakuojami į tvarią pakuotę. Rinkimės auGalingus produktus ir neprisidėkime prie gyvulinkystės daromos taršos mūsų gamtai. Už skanų tvarumą!

Ekoperal

Ekoperal

MMB "Ekoperal" maišeliai sprendžia vieną labiausiai žmonijai žinomą problemą - plastiko sukeliamą taršą. Šis maišelis pagamintas iš antrinių žaliavų, tokių kaip poliesteris, linas, medvilnė... Produkto medžiaga yra daug patvaresnė už vienkartinių maišelių, todėl "Ekoperal" gaminys yra daugkartinis.

Ekologija LT

Ekologija LT

Tai grupė, kurioje esate kviečiami diskutuoti, klausti ir patarti, kaip gyventi ekologiškiau bei susirasti bendraminčių. Čia rasite vertingų straipsnių ir peticijų bei kitokių kvietimų asmeniškai, pilietiškai ar globaliai veikti.

Padirbtuvės

Padirbtuvės

Tai atviros dirbtuvės susitikti ir kurti: meistrauti, taisyti , persidaryti naujus daiktus. Vieta, kur žmonės gali realizuoti savo idėjas dalindamiesi įrankiais ir patirtimi. Rask tokias dirbtuves savo mieste! (nuoroda veda į Vilniuje esančias)

Video apie MBA

Video apie MBA

Video, pasakojantis apie mechaninio biologinio apdirbimo gamyklą - vietą, kur mūsų buitinės atliekos patenka pirmiausia ir yra perrenkamos tolimesniems procesams.

Ecodriving

Ecodriving

Efektyvaus ir saugaus vairavimo mokymai įmonėms: kaip per trumpą laiką realiai sumažinti įmonės degalų sąnaudas ir teršalų emisijas, o kartu pagerinti eismo įvykių statistiką?

Mokslo Kavinė

Mokslo Kavinė

Skatiname visuomenę rinktis žmogui ir aplinkai draugiškus produktus ir palaikome pradedančius verslininkus, kuriančius ir siūlančius tokius produktus. Čia jaunas verslas gali įgyvendinti savo idėjas, pristatyti save ir savo produktus.

Kokoso dubenėliai, šaukštai ir šakutės

Kokoso dubenėliai, šaukštai ir šakutės

Rankų darbo unikalios formos kokoso dubenėliai, šaukštai ir šakutės, pagaminti iš tikro kokoso. Dubenėliai saugus kūdikių, vaikų ir suaugusiųjų mitybai. Paprastas naudojimas ir plovimas. Apie juos paskaityti čia: http://bit.ly/2obL6sV

Žali burtai

Žali burtai

Natūralios kosmetikos gamybos ir rankų darbo muilo mokymai. Rankų darbo muilas, natūrali ekologiška kosmetika, hidrolatai, aromaterapija.

Zero waste Lietuva

Zero waste Lietuva

Sąmoningų bendraminčių grupė, kurioje vyksta diskusijos tvaraus ir beatliekinio gyvenimo temomis, dalinamasi patarimais ir įkvėpimais. Jei nori imtis pokyčių gyvenant žaliau – tai puikiausia vieta pradėti!

Rūšiuoji - vadinasi galvoji

Rūšiuoji - vadinasi galvoji

„Rūšiuoji – vadinasi galvoji“ ženkliukas – tai atsakingo požiūrio į pakuočių atliekų tvarkymą simbolis. Taip pat šiame puslapyje rasite daugybę naudingos informacijos rūšiavimo tema.

Gyvenimas be atliekų

Gyvenimas be atliekų

Iniciatyva, šiuo metu besibazuojanti Kaune, vienijanti visus, norinčius prisidėti prie ekologiško gyvenimo idėjos. Renginiai/istorijos/informacija.

Uoga Uoga

Uoga Uoga

Uoga Uoga - tai natūrali lietuviška kosmetika, sertifikuota aukščiausio standarto COSMOS sertifikatu. Mums svarbu, kad visi gyventume santarvėje su gamta - nekenkdami jai dėl savo poreikių, o ji mums galėtų atsidėkoti savo dovanomis.

Green Genius

Green Genius

GREEN GENIUS paverčia paprastą, bet genialią idėją realybe - mes suteikiame galimybę visiems ant nuosavo namo stogo įsirengti saulės elektrinę neinvestuojant savo lėšų! Žalia energija turi būti pigesnė ir prieinama visiems.

BamThat

BamThat

Ekologiška socialinė iniciatyva, įsikūrusi tarp Lietuvos ir Kambodžos. Gaminame natūralius, daugkartinio naudojimo šiaudelius gėrimams, kurie yra visokeriopai geresni nei plastikiniai. Turime sertifikatą Lietuvoje ir sieksime sąžiningos prekybos (en. FairTrade) akreditacijos.

Kumutis

Kumutis

Kumučio tikslas yra pateikti verslui ir asmeniniam naudojimui ekologišką alternatyvą vienkartinio plastiko naudojime. Siūlome suyrančius ir draugiškus aplinkai šiaudelius bei puoselėjame tvaraus vartojimo idėjas.

Kvapų namai

Kvapų namai

Didžiausia natūralios kosmetikos ir aromaterapijos produktų laboratorija Lietuvoje, džiuginanti savo natūraliais produktais. Čia superkama ir pernaudojama tara, pakuotėse beveik nėra plastiko, stengiamasi vadovautis tvarumo principais pakuojant siuntas ir rūšiuojamos atliekos.

Meduk

Meduk

Meduk - tai daugkartinės stilizuotos Kalėdų eglutės, pagamintos iš medienos atraižų.

Dalinuosi. lt

Dalinuosi. lt

Dalinuosi.lt – atsakingų žmonių bendruomenė, kurioje registruoti nariai nuomoja vieni kitiems vertingus daiktus. Čia galima užsidirbti papildomų pinigų įdarbinant savo turimus daiktus.

Yours Again

Yours Again

Džinsas visad madingas, o tvarumas yra pagrindinė „Yours Again“ vertybė. Mes, kurdami savo produktus, ne tik naudojame dėvėtas medžiagas, tačiau ir pasirūpiname, kad jų dizainas tiek savo stiliumi, tiek kokybe būtų atsparus greitai besikeičiančioms mados tendencijoms.

Misija: nulis

Misija: nulis

Net maži mūsų elgesio įpročių pokyčiai gali pristabdyti aplinkos taršą ir klimato kaitą. „Misija: nulis“ – Aplinkos ministerijos inciatyva, kuria siekiame atkreipti dėmesį į aplinkos taršos, klimato kaitos problemas ir skatinti žmones keisti kasdienius įpročius.

Dar kas nors

Dar kas nors

Tai Ievos Vilkės tinklaraštis apie slaptą žalą gamtai mūsų kasdienybėje. Ievos straipsniuose  –  pasaulyje ir Lietuvoje aktualių ekologijos temų apžvalga bei asmeninė patirtis kuriant minimalistinę, gamtai draugiškesnę gyvenseną.

Pagalvok, kai perki

Pagalvok, kai perki

Šviečiame visuomenę siekdami sumažinti prekių, kuriose yra pavojingų cheminių medžiagų, paklausą, dirbame su smulkiuoju ir vidutiniu verslu, stipriname savivaldybių darbuotojų kompetenciją šioje srityje. Mažiau pavojingų medžiagų – švaresnė aplinka ir sveikesnis gyvenimo būdas!

ClimateLaunchpad

ClimateLaunchpad

Didžiausias pasaulyje žaliųjų verslo idėjų konkursas, kurio tikslas - atskleisti švariųjų technologijų potencialą ir sustabdyti klimato kaitą.


Zeroteka

Zeroteka

Didžiausia zerowaste parduotuvė Lietuvoje. ZERO = BIO.

Išpakuota

Išpakuota

Podcast'as apie tvarų gyvenimo būdą ir ekologiją kasdien.

Užtenka

Užtenka

Kelionė į tvaresnį ir sąmoningesnį vartojimą vengiant plastiko. Mano instagram akimirkos: #užtenka. Nes juk visko, ką mes turim, mums užtenka!

Mano guru

Mano guru

Mano Guru - daugiau nei maistas. Čia jau 15 metų įgyvendinama asmenų, išėjusiųjų iš laisvės atėmimo vietų, baigusių reabilitacijos programas, integracija į darbo rinką. Taip pat vadovaujamasi tvarumo principais - naudojami šiaudiniai šiaudeliai, bambukiniai įrankiai, kavos tirščiais tręšiamos gėlės, rūšiuojamos atliekos.

Commune DIY

Commune DIY

Riedlenčių perdirbėjai, atsakingo vartojimo skatintojai ir bendruomenės švietėjai. Iš riedlentės, kuri savo funkciją atlikti tinkama apie mėnesį, gaminantys tvarius daiktus. Kasdien į šiukšlyną keliauja apie 300 tūkst. lūžusių riedlenčių,  kurios turi  net 95% perdirbti tinkamos medžiagos.

Troboje

Troboje

Tikiu, kad galima kurti originalius, naudingus, gražius ir draugiškus gamtai, perdirbamus ar kompostuojamus dirbinius, sojų ir bičių vaško žvakes ir dovanas Jūsų namams, naudojant perdirbtas, natūralias ar antrinio panaudojimo medžiagas.

Eko kavos keramika

Eko kavos keramika

Kava, kuria mėgaujamės kasdien, gali virsti puikia išskirtine medžiaga kuriant ekologinio dizaino elementus - savo studijoje kuriame unikalią kavos keramiką.

Vienkartinė planeta

Vienkartinė planeta

Šioje radijo laidoje pristatomi požiūriai bei idėjos apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos gėrybių užtektų visiems. „Vienkartinė planeta“ transliuojama pirmadieniais 16.30 val. per LRT RADIJĄ.

Nulis plius nulis lygu vienas

Nulis plius nulis lygu vienas

Nuliai - tai blogas, kuriame pasakoju, kaip iš seno, sugadinto ar nebemadingo drabužio gimsta naujas. Taip nuliai virsta vienetukais  - atnaujinti drabužiai prisikelia naujam gyvenimui.

Pas Giedrę

Pas Giedrę

Sukūrusi parduotuvę “Pas Giedrę” trokštu dalintis su Tavimi tuo, ką turiu sukaupusi per daugybę metų darbo ekologiškų prekių sektoriuje. Man rūpi dalykai iš gamtos ir dar kad būtų gražūs. Ir kad kokybiški – taip ir Tau siūlau pas mane išsirinkti daiktų, kurie bus ilgaamžiai ir džiugins kasdieną nepalikdami pėdsakų.

Replastico2

Replastico2

Kviečiame iš naujo apsvarstyti plastikines atliekas ir mesti iššūkį vartojimo ir šiukšlių bei šiukšlių meno, šiukšlių dizaino ir šiukšlių grožio sąvokoms ir koncepcijai. Organizuojame kūrybines dirbtuves visiems, o mūsų sukurti produktai suteikia plastikinių maišelių atliekoms naują gyvenimą ir socialinę vertę.

Full Moon Soap

Full Moon Soap

Esame prekės ženklas ‘’Full Moon Soap”, pristatantis originalią produkciją - šveičiamuosius kavos muilus su baltų kultūros simbolika. Prausiame, švelniname, puošiame!

Mes Darom

Mes Darom

DAROM – aplinkosauginė organizacija Lietuvoje, kuri nuo 2008 metų kasmet organizuoja aplinkos tvarkymo akciją DAROM ir kitus aplinkosaugą bei pilietiškumą skatinančius renginius visoje Lietuvoje.

Vaškainis

Vaškainis

Daugkartinė, biologiškai iri maisto vyniojimo drobelė. Skirta pakeisti vienkartines, gamtai nedraugiškas maisto plėveles. Dėl savo sudėties Vaškainis išlaiko maistą šviežią ilgiau. Patogus naudoti, lengvai valomas.

Skate4create

Skate4create

Riedlenčių perdirbimo studija, kur yra kuriami juvelyriniai dirbiniai, aksesuarai iš perdirbtų riedlenčių. Kiekvieną dieną skeiteriai Europoj sulaužo milžiniškus kiekius riedlenčių lentų, kurias mes surenkame ir duodame antrą šansą.

Atliekų kultūra

Atliekų kultūra

Edukuoti ir informuoti Vilniaus regiono gyventojus apie atliekų tvarkymo kultūrą, skatinti rūšiuoti ir tinkamai elgtis su atliekomis.

Ekokasdiena

Ekokasdiena

Saugokime pasaulį kartu! Mūsų el. krautuvėlėje rasite ekologiškas ir natūralias trąšas, stiprinimo priemones Jūsų augalams sode ir ant palangės. Siunčiame perdirbto kartono pakuotėse ir prašome, kad pakuotės būtų tinkamai išrūšiuojamos.

CoolŪkis

CoolŪkis

Socialinė iniciatyva, kuri suveda norinčius sodininkauti su norinčiais dalintis daržo ploteliu sode arba kaime. Skatiname ekologišką ir tvarų gyvenimo būdą, dalinamės žiniomis ir patirtimi.

Reset

Reset

Su „Reset“ išsaugoti gamtą - lengva. Siekiame padėti keisti žalingus aplinkai įpročius į tvarius bei patogesnius, tad mūsų parduotuvėje rasite prekių, atsikračiusių plastiko pakuotės ir pasirengusių Jums tarnauti ilgai ir laimingai.

EcoPets Kompostavimas bute

EcoPets Kompostavimas bute

EcoPets kompostavimo maišai suteikia galimybę gyvenantiems bute atsakingai perdirbti organines atliekas. Stilingas kompostavimo maišas ir natūralaus medžio stovas nesunkiai ras vietą Jūsų namuose. O Jūs išmesite mažiau atliekų į aplinką bei pagaminsite naudingo komposto.

Žali. LT

Žali. LT

Naujos kartos Lietuvos žaliųjų susivienijimas, besiremiantis šiais principais: visuomenės sąmoningumu, darna su gamta ir kitu žmogumi bei naujais žalios pakraipos lyderiais. Prisijunk ir tu!

LeaF

LeaF

Perdirbtos odos rankinės, mylinčioms planetą Žemę ir save. „LeaF” gaminiai atgimsta iš nebenešiojamų paltų, pabodusių sijonų ar spintose užmirštų aksesuarų, ir tampa vienetinėmis rankinėmis, kuprinėmis ar kitais aksesuarais.

Basos Rasos

Basos Rasos

Šioje bendruomenės parduotuvėje rasite puikių drabužių, avalynės, papuošalų, keramikos, tekstilės gaminių, pagamintų Lietuvos meistrų. Čia įsigysite sau kažką mielo, skatinsite atsakingą vartojimą (prikelsite daiktą naujam gyvenimui), paremsite autorių veiklą, o visas uždirbtas pelnas atiteks socialiniams Riešės apylinkių projektams.

Be pakuotės

Be pakuotės

Šiandien skleisti idėją, skatinti, patarti ir dalintis yra ypač svarbu. Kiekvienas mūsų realus indėlis į kasdienį pakuočių atsisakymą, atliekų mažinimą leis mums priartėti prie gamtos ir tvaraus gyvenimo būdo. Taigi, lėčiau, švariau, tvariau... Užsuk, sužinok, prisijunk!
"Be Pakuotės" Facebook grupės nuoroda.

Miesto Laboratorija

Miesto Laboratorija

Darnus bendruomenės edukacijos centras, įsikūręs Antakalnyje. Čia pristatomos žaliosios ir sveiko gyvenimo būdo idėjos, kurias gali pritaikyti kiekvienas.

WoolenClogs

WoolenClogs

Ekologiški, nedažytos natūralios vilnos rankom velti batai ir šlepetės, pakuojami be plastiko, gaminami be atliekų.

Precious Plastic Lithuania

Precious Plastic Lithuania

Šiose dirbtuvėse suteikiame naują gyvenimą plastikui, kurį paprastai jau laikėme šiukšle. Ir tu gali perdirbti savo surinktą plastiką - junkis!

Kita forma

Kita forma

Jei nori kažką pakeisti - pradėk nuo savęs! Mūsų tikslas - aplinkosauginis visuomenės švietimas.

Futurepreneurs

Futurepreneurs

Tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programos dalyviai mokomi, kad verslas turi būti ne tik pelningas, bet ir naudingas aplinkai bei visuomenei.

Mėnesiena

Mėnesiena

Kiek kasmet mes, moterys, išmetame vienkartinių paketų menstruacijų metu? Daugkartiniai paketėliai sujungia mus su savo kūnu, krauju ir mama Žeme. Lengva plauti ir puikiai jaustis visą dieną drauge prisidedant prie aplinkos tausojimo. Kviečiu išbandyti ir prisijungti prie sąmoningų moterų visame pasaulyje! 

Aplinkos Baltijos forumas

Aplinkos Baltijos forumas

Nevyriausybinė organizacija, kuri rūpinasi aplinkos ir gamtos apsauga, siekdama gamtą padaryti žmogui artimą ir suprantamą.

Tvariau

Tvariau

Tikiu, kad net mažiausios pastangos yra svarbios bandant gyventi truputį tvariau. @tvariau Instagram paskyroje trumpai, aiškiai ir pozityviai dalinuosi savo kasdieniais atradimais bei įdomia informacija apie tvaresnį gyvenimo būdą lietuviškai.

Nuo ego link eko

Nuo ego link eko

Esame 3 ekologės, kurios nori dalintis žiniomis ir įdomia informacija. Kviečiame palikti savo EGO užnugaryje ir tapti EKOLOGIJOS draugu! Prisijunk prie mūsų ir atrask ekologijos pasaulį smagiai :)

Filota

Filota

Norime pasiūlyti aukštos kokybės, aplinkai draugiškus, žmogui saugius ir stilingo dizaino produktus, kuriuos norisi turėti ir didžiuotis naudojant nutolus nuo namų. Siekiame, kad skubantis modernus žmogus, tačiau besirūpinantis savo mityba bei aplinka, mėgautųsi maistu ir gėrimu keliaujant tvariai.

Sweet Root

Sweet Root

Metų laikų kaitos įkvėpta vietinė virtuvė. Čia kelionė tvarumo link prasideda nuo pagarbos vietiniam produktui ir jo gamintojui bei nuoseklaus ingredientų tikrojo sezoniškumo laikymosi.

Inovatorių slėnis

Inovatorių slėnis

Socialinis verslas; neformalaus ugdymo užsiėmimų ir seminarų erdvės gamtoje - Gražutės regioniniame parke. Inicijuojame ir organizuojame mokymus žmogaus teisių, ekologijos, gamtos pažinimo, socialinio verslo temomis. 

Ideas Block

Ideas Block

Atvira kūrybinė erdvė puoselėjanti kultūrą, idėjų vystymąsi ir sklaidą, remianti tvaresnio gyvenimo būdo ir bendruomeniškumo idėjas. Tai vieta renginiams ir edukacijai, galerija, rankų darbo gaminių parduotuvė bei vegetariška kavinė.

No Plastic Is Fantastic

No Plastic Is Fantastic

"No Plastic is Fantastic" idėja pasėta nusprendus dalintis draugiškomis gamtai kasdienio vartojimo alternatyvomis. Paprastai ir nuoširdžiai, su žiupsneliu humoro, ugdant pagarbą gamtai. Nes mažais žingsneliais kurti tvaresnį gyvenimą yra mažų mažiausiai fantastiška!

E-VIVA

E-VIVA

E-VIVA - Lietuvos Valdorfo bendruomenės narius jungiantis projektas - el. parduotuvė. Čia įsigysite gamtai draugiškų buities priemonių, rankdarbių, knygų, kitų gėrybių, palaikysite jaunuolių verslumą bei remsite mokinių projektus.

Dessearth

Dessearth

Lietuvoje siūti, rankų darbo aksesuarai iš audinių atraižų kiekvienai tvaraus gyvenimo dienai.

Žaliosios politikos institutas

Žaliosios politikos institutas

Tai žaliųjų idėjų kalvė, kurios misija – skatinti darnios plėtros sprendimų, paremtų moksliniais tyrimais bei ekspertine analize, integravimą į Lietuvos verslą, politiką bei visuomenę.

Ema

Ema's Natural Deodorant

Tai 100% natūralūs rankų darbo dezodorantai, kurie yra labai efektyvūs. Naudojami tik aukštos kokybės ingridientai: kokosų aliejus, sviestmedis, marantos milteliai, valgomoji soda be aliuminio bei eteriniai aliejai. Pakavimui yra naudojami tik stiklainiai - jokio plastiko. Išbandyk!

Žolininkė

Žolininkė

Kodėl taip rūpinamės savo maistu, o ant odos dedame priemones, neleidžiančias jai kvėpuoti? Oda - didžiausias žmogaus organas, viską sugeriantis į save, o gamta yra natūrali laboratorija, suteikianti viską, ko reikia grožiui ir sveikatai puoselėti. Sąmoninga kosmetika tiems, kurie išties rūpinasi savimi ir aplinka!

Gamtai draugiški kaimynai

Gamtai draugiški kaimynai

Ši Facebook grupė ir bendruomenė yra skirta dalintis aplinkosaugos informacija ir iniciatyvomis, gyvenimo būdo idėjomis, kad mūsų kaimynystė gamtai būtų kuo draugiškesnė.

Auste.va

Auste.va

Savo @auste.va Instagram paskyroje dalinuosi kasdieniškais tvaraus gyvenimo būdo patarimais ir asmeninias pokyčiais.

Šarka daiktų kelionės

Šarka daiktų kelionės

Visa mūsų ideologija telpa žodžiuose "lėta mada". Tai kokybiški natūralūs audiniai sukirpti ir susiūti taip, kad tarnautų ilgai - kad tiktų tau, o ne praskriejančiai madai.

Fridays For Future Vilnius

Fridays For Future Vilnius

Klimato kaita yra viena didžiausių grėsmių: dėl jos kyla pavojus gamtiniam pasauliui ir jo biologinei įvairovei, žmonių sveikatai ir pasauliniam saugumui. Mes siekiame skleisti šią informaciją visuomenei, organizuojame renginius ir kitais būdais prisidedame prie klimato kaitos problemos sprendimo.

Eko-logika

Eko-logika

Tvarų gyvenimo būdą populiarinantis tinklalapis, kuriame gali rasti įvairius konkrečių higienos priemonių, drabužių, virtuvės bei laisvalaikio reikmenų prekės ženklus.

Projektas „Darnūs namai“

Projektas „Darnūs namai“

„Darnūs namai“ sunkvežimyje buvo įrengtas ir po Lietuvą keliavo unikalus namas ant ratų, kuriame visi baldai ir kitos interjero detalės pagaminti panaudojant nebenaudojamus buities daiktus – dėžės, seni lagaminai, paletės, durys, virduliai ir kiti indai.

Minimaliai

Minimaliai

Tai raudonplaukės rašomas nevartotojiško gyvenimo būdo tinklaraštis, kuriame - ieškojimai, kasdieniai įkvėpimai ir idėjos aplinkosaugos, minimalizmo ir prasmingo gyvenimo tematika.

Nesąmonė

Nesąmonė

Dažnai girdime, jog reikia būti sąmoningu vartotoju. Ką tai reiškia bei nuo ko pradėti? Turėdama žinių bei nepasotinamą smalsumą, bandysiu atsakyti į šiuos ir kitus klausimus. Jei pritariate, jog vienas bananas supakuotas į plastikinę pakuotę yra „nesąmonė“, kviečiu prisijungti.

Solidu

Solidu

Lietuvoje kurti ir gaminti kietieji šampūnai bei plaukų balzamai, sukurti be vandens ir be plastikinių pakuočių. Draugiški aplinkai, pagaminti iš aukščiausios kokybės medžiagų ir tikrai efektyvūs – koncentruotas gėris tavo plaukams vienoje plytelėje.

Kitokia mintis

Kitokia mintis

Tai - projektas, skleidžiantis inovatyvias sveikos gyvensenos ir atsakingo bei tvaraus vartojimo idėjas Lietuvoje.

Upės žalios

Upės žalios

Mes, Kristina ir Ineta - natūralaus gyvenimo būdo konsultantės ir įkvėpėjos. Rengiame zero waste užsiėmimus ir vedame FB blog‘ą, kuriame dalijamės patirtimi apie tvarią buitį ir kūno priežiurą, veganiškus receptus, aromaterapiją, lėtąją madą bei, svarbiausia, puoselėjame minčių ir jausmų ekologiją.

Darna

Darna

Darni mada, kuriama ir nedideliais kiekiais siuvama Lietuvoje. Stengiamės atrinkti tik natūralius ir kokybiškus audinius, o daugybės metų darbo patirtį įgijusių siuvėjų darbas lemia drabužio ilgaamžiškumą. Mes – už lėtą madą ir mažėjantį vartojimą.

Žiedinė ekonomika

Žiedinė ekonomika

Ši organizacija įkurta tam, kad padėtų Lietuvoje skatinti beatliekinę gamybą ir gyvenimo būdą bei populiarinti žiedinės ekonomikos principus tarp verslo ir valdžios institucijų.

Crooked nose gaminys „Bro“

Crooked nose gaminys „Bro“

Lietuviškas kavos įrankis „Bro" yra lėtos ir atsakingos kultūros atstovas sukurtas iš natūralių medžiagų - daugkartinio naudojimo lininio filtro bei tvirto ir ilgaamžio medinio laikiklio.

Ekoda

Ekoda

Ekologinio dizaino asociacija, vienijanti kūrėjus, gamintojus, įmones ir organizacijas, kurių veikloje svarbūs žiedinės ekonomikos ir tvarumo principai bei ekologiškas požiūris. Asociacijai svarbus produkto unikalumas, antrinių žaliavų naudojimas, gamyba be atliekų, perdirbimas ir restauravimas.

Bioras

Bioras

Natūralios BIORAS pagalvėlės padės atsikratyti blogais kvapais ir greitai pakeis sintetinius oro gaiviklius Jūsų namuose ir ne tik!

www.ziede.lt